12 Mayıs 2018 Cumartesi

Anneler Günü Kutlu Olsun

Bugünün yazıları çocuklarımdan...
Ne de olsa bugün, Anneler Günü.

Annelerin Günü

Anneler, bizi dokuz ay karnında taşıyan, eğiten, büyüten, besleyen, okutan hatta yazdıran ve koruyan güzel insanlar...
Canımız her acıdığında koştuğumuz insana olan bir can borcumuz vardır. Bu can borcunu ödemek için, bırakın bir günü, ömrümüzün her günü annelerin günü olarak geçmelidir. Eğer bu olmuyorsa bu nur yüzlü kadınlara bir günü fazla görmeyin. İzin verin de anneniz bu bir günün tadını doya doya çıkarsın.
Evlatların annelerine duyduğu sevgi, annelerin evlatlarına duyduğu sevginin yüzde biridir bence. Sizi annelerinizin sevdiği kadar kimse sevemez. Size kimse annelerinizin verdiği kadar değer vermez. 
Bizim bir parçamız, canımız, ciğerimiz olan anneler; bugün ister gezer, ister oturur, yatar veya dinlenir. Bugün Annelerin günüdür. Büyük küçük hiç fark etmez, kaç yaşında olursak olalım annelerimizin gözünde hepimiz hâlâ onların bebekleriyiz. Onlara göre hâlâ savunmasız ve korunmaya ihtiyaç duyan kişileriz. Bazılarımız artık annelerini yanında istemiyor ve onları kırabiliyorlar. Ancak canınızdan bir parça olan evladınız size aynı şeyleri yapsaydı hissedecek olduğunuz duyguları düşünün ve empati kurun. Hatanızı telafi etmek için geç değil...
Bize bu dünyada yaşama şansı veren annelerimizin kıymetini bilenlere teşekkür ediyor, bilmeyenlere ise üzülüyorum.
Bütün annelerin kıymetinin bilinmesini diliyor, tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

Eda TONG/ 12.5.2018

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hayvan Sahiplerine Yönelik Bilgiler

Hayvan Sahiplenmeden Yapabileceklerimiz